Rozwiązania

Rozwiązania dla płatności mobilnych

BSS Poland podejmuje temat płatności mobilnych w indywidualny i nietypowy sposób. W opinii specjalistów firmy płatności mobilne to nie tylko płatności dokonywane przy pomocy telefonu w miejscu instalacji terminala płatniczego, ale przede wszystkim płatności dokonywane zdalnie (na odległość). Takie ujęcie definicyjne realnie utożsamia „mobilność” usługi.
Zrealizowany projekt Platforma Integracyjna Płatności Mobilnych (PIPM), udostępniający międzybankową platformę integrującą systemy płatności mobilnych z różnymi sieciami akceptacji (bankomaty, systemy mobilne, sieci POS, itp.), co w założeniu zapewnia interoperacyjność systemów płatności mobilnych jak również łatwą integrację nowych usług do tych systemów. Projekt został zrealizowany ze wsparciem UE (program 8.2) w latach 2014-2015.
Rozwinięciem platformy PIPM jest projekt mHub, którego celem jest stworzenie platformy integrującej mobilne systemy zamawiania i płatności za usługi zdalne (parking, bilety, doładowania, ubezpieczenia, VOD) i oferowanie tego zestawu usług bankom w celu dołączenia tych usług do ich własnych aplikacji bankowości mobilnej, co w założeniu ma stanowić uatrakcyjnienie oferty banków jak również źródło dodatkowych dochodów.
W tak rozumianej sferze płatności mobilnych koncentrujemy się na budowie ‘huba” agregującego wiele usług z obszaru m-commerce, dającego możliwość osadzenia ich w aplikacjach mobilnych banków w celu wzbogacenia i uatrakcyjnienia oferty, przy zachowaniu standardów bezpieczeństwa realizacji płatności. Taka oferta daje klientom banków dodatkową wartość w postaci zintegrowanego dostępu do wielu usług, w większości potrzebnych w określonym momencie, a których zakup wynika z aktualnej w danej chwili potrzeby albo z braku możliwości ich realizacji w inny sposób. Prezentacja usług, zakup i płatność odbywa się w sposób intuicyjny.
Rozwiązanie m-HUB daje możliwość zaoferowania klientom banku wielu usług zintegrowanych w jednej ofercie i zrealizowanych przy pomocy jednego projektu informatycznego. W ramach oferty dostępne są (lub niedługo będą) usługi wielu dostawców w następujących przykładowych kategoriach:
• transport publiczny (komunikacja miejska, koleje, komunikacja dalekobieżna) ,
• doładowania telefonów komórkowych,
• płatności za parking w strefach płatnego parkowania,
• zamawianie taksówek,
• ubezpieczenia (NW, OC),
• doładowania energetyczne,
• płatności rachunków,
• kody do gier komputerowych, audiobooki,
• opłaty za drogi płatne,
• etc.
BSS Poland dostarcza w/w usługi w ramach jednej umowy i wdrożenia.

 

Powrót